„Zentiva“ naujienos

Nobelio premijos laureatas įteikė premiją Čekijos studentams už vėžio ir vaistų sąveikos mokslinius tyrimus

Birželio 22 d. Jeanas-Marie Lehnas, Nobelio chemijos premijos laureatas, įteikė „Sanofi“ farmacijos premiją čekų absolventams už jų tris mokslinius tyrimus vėžio, vaistų sąveikos ir ikiklinikinio vaistų kūrimo srityse.

Laureatai mokosi Hradec Kralovės farmacijos fakultete, Medicinos fakultete Olomouce ir Makromolekulinės chemijos institute. Be premijos jie taip pat pasidalijo 100 000 Čekijos kronų ir gavo galimybę atlikti stažuotę prestižinėje Prancūzijos laboratorijoje.

Prancūzijos ambasada Prahoje kartu su „Sanofi Group“ talentingiems farmacijos studentams skirtą konkursą organizuoja nuo 2009 m.

„Kasmet „Sanofi Group“ investuoja į mokslą ir mokslinius tyrimus Čekijoje apie 700 mln. Čekijos kronų. Dalis šių lėšų skiriama universitetų vykdomiems moksliniams tyrimams“, – aiškino „Sanofi Group“ atstovas spaudai Čekijoje Filipas Hrubý, pridurdamas, kad kiekvienais metais dviejų geriausių mokslinių darbų autoriams suteikiama galimybė stažuotis geriausioje Prancūzijos laboratorijoje. Trims laureatams „Sanofi“ kasmet taip pat padalija 100 000 Čekijos kronų prizą.

„Studentų susidomėjimas konkursu nuolatos auga, kaip ir pateikiamų projektų kokybė“, – sakė Rachidas Makhloufi, Prancūzijos ambasados Prahoje mokslo ir švietimo atašė bei vienas iš ekspertų komisijos narių.

Apdovanojimą laimėtojams įteikė profesorius Jeanas-Marie Lehnas, mokslininkas, kuris 1987 m. kartu su dviem kolegomis tapo Nobelio premijos laureatu už sintetinių makrociklinikų, pasižyminčių labai selektyvia konkrečios struktūros sąveika surišant jonus ir molekules, atradimą.

Šiais metais komisiją labiausiai sudomino Evos Koziolovos iš Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos instituto darbas. Jame ji tyrinėja navikų gydymo galimybes, kurios neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio. Antroji vieta atiteko Tomášui Smutný iš Hradec Kralovės farmacijos fakulteto. Pastaruosius kelerius metus jis tyrinėja fermentus, kurie labai prisideda prie vaistų metabolizmo ir sudaro įvairių vaistų sąveikų pagrindą.

„Šis apdovanojimas neabejotinai suteikia daugiau pripažinimo platesnėje mokslininkų bendruomenėje. Vienas iš prizų yra stažuotės Prancūzijos mokslinėje laboratorijoje finansavimas. Labai norėčiau užmegzti naudingų mokslinių ryšių ir pagilinti savo žinias molekulinės farmakologinės kinetikos srityje“, – sakė Tomášas Smutný, pridurdamas, kad jam buvo didelė garbė gauti apdovanojimą, nes buvo tikrai stiprių konkurentų.

Jam pritarė trečiąją vietą užėmusi Kristýna Krasulová iš Olomouco Palackio universiteto. „Konkurencija buvo nemaža, todėl dar labiau džiaugiuosi šiuo apdovanojimu. Galimybė ekspertų komisijai pristatyti savo mokslinio darbo rezultatus anglų kalba buvo neįkainojama patirtis“, – teigė ji. Prancūzijos ambasados Čekijoje organizuota apdovanojimų ceremonija vyko Buquoy rūmuose, kuriuose įsikūrusi Prancūzijos ambasada. Renginyje dalyvavo Prancūzijos ambasadorius Čekijoje Jo Ekscelencija Jeanas-Pierre'as Asvazadourianas.

2016 m. „Sanofi“ apdovanojimai už darbą farmacijos srityje

Vieta Vardas, pavardė Darbovietė Tyrimo pavadinimas
1. Eva KOZIOLOVÁ Čekijos mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos institutas „Polimerinių vaistų konjugatų, kurie yra veiksmingi gydant labai atsparius kietuosius navikus, kūrimas“
2. Tomáš SMUTNÝ Prahos Karolio universiteto Hradec Kralovės farmacijos fakultetas „Nauji in vitro kepenų modeliai ikiklinikiniams vaistų tyrimams“
3. Kristýna KRASULOVÁ Olomouco Palackio universiteto Medicinos fakultetas „Enantio specifinė sąveika tarp kliniškai naudotų vaistų ir kepenų citochromo P450“

Atnaujinta: 7 vasario 2017

„Zentiva“ – trečia didžiausia* ir sparčiai auganti generinių vaistų bendrovė Europoje.